Ar Buda neša laimę?
Budizmas yra viena didžiausių ir seniausių religijų pasaulyje. Jis buvo sukurtas maždaug prieš 2500 metų Indijoje. Budos mokymų tikslas buvo padėti žmonijai išsivaduoti iš kančios ir rasti kelią į nušvitimą. Ilgalaikę laimę galima pasiekti teisingu elgesiu, meditacija, dvasiniu ir fiziniu darbu.
Šiais laikais statulų ir paveikslų su Budos atvaizdu galima rasti ne tik Tolimųjų Rytų šventyklose, bet ir namuose bei visuomeniniuose pastatuose, darbo vietose. Jie yra esminis meditacijos patalpų elementas ir užtikrina gerą feng shui. Papuošimas su Budos atvaizdu yra unikalus jūsų namų ir sodo papildymas. Svetainėse, vonios kambariuose, terasose ir balkonuose aptinkamos statulos ir paveikslai su „šviesuolių“ atvaizdu.
Buda savo fizine forma yra laimės, stiprybės, vidinės ramybės ir išminties simbolis. Verta atkreipti dėmesį į tai, kokius gestus (mudras) daro „šviesuolis“ ir kokioje pozicijoje jis buvo pristatytas. Jo siluetą galime sutikti sėdėdami, stovėdami, gulėdami ir vaikščiodami. Stovintis Buda teikia palaiminimus ir išvaro piktąsias jėgas. Gulima padėtis rodo jo įvaizdį prieš pat mirtį, didžiausio nušvitimo akimirką. Dažniausiai sėdintis Buda rankomis rodo gestus (mudras), turinčius simbolinę reikšmę:
- Gestas, simbolizuojantis gilaus susikaupimo ir meditacijos būseną: Rankos dedamos ant gaktos, viena ant kitos (delnai į viršų).
- Gestas, kviečiantis žemę kaip liudytoją: Dešinė ranka remiasi į kelį (delnu į vidų), pirštų galai liečia žemę. Kairė ranka dedama ant šlaunies.
- Gestas išsklaidyti baimę ir suteikti apsaugą: Dešinė ranka pakelta į pečių aukštį. Delnas nukreiptas į išorę, o pirštai ištiesti į viršų.
Taip pat galime sutikti besijuokiančio, pliko Budos figūrą dideliu pilvu. Jis kilęs iš garsaus kinų vienuolio Pu-Tai, kuris pagal kinų tradiciją darė stebuklus, kinų folkloro kopijos. Kinų kultūroje prisilietimas prie besijuokiančio Budos apvalaus pilvo atneša laimę ir klestėjimą.