Kaip Šv. Mikalojaus diena švenčiama visoje Europoje

Šventojo Mikalojaus diena, minima gruodžio 6 d., yra mėgstama tradicija daugelyje Europos šalių. Ši diena, įsišaknijusi legendoje apie šventąjį Nikolajų, 4-ojo amžiaus Myros vyskupą, kupina papročių, kurie švenčia dosnumą, gerumą ir džiaugsmą. Šv. Mikalojaus diena atspindi įvairias Europos kultūras ir turtingą istoriją – nuo ​​batų palikimo dovanoms iki didžiulių paradų ir unikalių vietinių tradicijų.


Šventojo Nikolajaus legenda

Šventasis Nikolajus iš Myros buvo vyskupas, žinomas dėl savo nepaprasto dosnumo ir rūpesčio vargšais. Istorijos apie jo stebuklingus darbus ir meilės veiksmus pasklido po visą krikščionių pasaulį, todėl jis tapo vienu iš labiausiai gerbiamų šventųjų. Viena garsi legenda pasakoja, kad šventasis Nikolajus slapta parūpindavo kraitį trims neturtingoms seserims, palikdamas auksines monetas jų kojinėse. Ši istorija padėjo pamatą daugeliui dovanų teikimo tradicijų, susijusių su jo švente.

Šiandien šventasis Nikolajus laikomas nesavanaudiško dovanojimo simboliu, o jo diena švenčiama su bendruomenes suburiančiais papročiais.


Šventojo Mikalojaus tradicijos visoje Europoje

Nyderlandai ir Belgija: Sinterklaas ir Zwarte Piet

Nyderlanduose ir Belgijoje šventasis Nikolajus arba Sinterklass, atplaukia garlaiviu iš Ispanijos lapkričio viduryje. Jį lydi pagalbininkė Zwarte Piet (Juodasis Pitas), o šventės kulminaciją pasiekia gruodžio 5-osios vakarą. Vaikai palieka batus, tikėdamiesi rasti juos pripildytus saldainių, šokoladinių raidžių ar mažų žaislų. Išdykę vaikai tradiciškai gauna po anglies luitą, nors tai labiau žaisminga nei baudžia.

Sinterklaaso paradai ir teatro pasirodymai paverčia tai vienu šventiškiausių metų laikų šiose šalyse.

Vokietija ir Austrija: Nikolaustagas

Vokietijoje ir Austrijoje vaikai išsivalo batus ir palieka juos prie durų gruodžio 5-osios naktį. Įjungta Mikalojaus diena, jie atsibunda, kad surastų tokius skanėstus kaip riešutai, apelsinai ir šokoladas. Kai kuriuose regionuose šventasis Nikolajus asmeniškai, kartais lydimas, aplanko namus ar mokyklas Knechtas Ruprecht, griežta figūra, primenanti vaikams elgtis.

Atrodo, kad Bavarijoje ir Austrijoje Krampus, baisus padaras, susijęs su šventuoju Nikolajumi, perspėja netinkamai besielgiančius vaikus. Krampus paradai (Krampusläufe) yra populiarus renginys, suteikiantis šventėms jaudinančio ir teatrališko posūkio.

Lenkija: Mikolaikiai

Lenkijoje, Šventojo Mikalojaus diena yra brangi diena, ypač vaikams. Gruodžio 5-osios naktį šventasis Nikolajus slapta palieka dovanas po pagalvėmis ar batuose. Tai dažnai smulkūs skanėstai, pavyzdžiui, saldainiai, vaisiai ar knygos. Mokyklos ir bendruomenės taip pat organizuoja „Mikołajki“ renginius, ugdydami dovanojimo dvasią, skatindamos vaikus keistis dovanomis ar dalyvauti labdaringoje veikloje.

Prancūzija: Saint Nicolas ir Père Fouettard

Šiaurės rytų Prancūzijoje, ypač Elzase ir Lotaringijoje, Šventasis Nikolajus šiltai švenčiamas. Gruodžio 6-ąją jis lanko vaikus, pristato saldumynus ir mažas dovanėles. Jį dažnai lydi Père Fouettard – figūra, primenanti vaikams būti geriems. Tokiuose miestuose kaip Nansi vyksta didžiulės procesijos ir turgūs, skirti Šventajam Nikolajui, paverčiant šią progą šventiniu reginiu.

Italija: San Nicola Baryje

Pietų Italijoje Bario miestas turi ypatingą reikšmę kaip šventojo Mikalojaus relikvijų poilsio vieta. Gruodžio 6 d. maldomis, procesijomis ir bažnyčiomis pagerbti šventojo renkasi maldininkai. Nors pati diena yra labiau religinė, jos ryšys su dovanų teikimo legenda turėjo įtakos italų Kalėdų tradicijoms.

Rytų Europa: dovanojimo globėja

Tokiose šalyse kaip Ukraina, Rusija ir Serbija Šventojo Mikalojaus diena yra glaudžiai susijusi su stačiatikių krikščionių tradicijomis. Šventės dažnai apima pamaldų lankymą bažnyčioje, labdaros veiksmus ir keitimąsi mažomis dovanomis. Šventasis Nikolajus, žinomas kaip Svyatyi Mykolai, laikomas vaikų ir vargšų gynėju, įkūnijančiu užuojautos ir dosnumo vertybes.


Šiuolaikinės interpretacijos ir globalios įtakos

Nors kiekviena šalis švenčia savaip, daugeliui tradicijų įtakos turėjo komercializuotas Kalėdų Senelio įvaizdis. Kai kur raudono kostiumo, linksma figūra susiliejo su tradiciniu šventuoju Nikolajumi, sukurdama hibridinį šventinės nuotaikos simbolį. Tačiau Europoje ši diena tebėra tvirtai įsišaknijusi savo istorinėje ir kultūrinėje ištakoje, pabrėžiant bendruomeniškumą, tikėjimą ir gerumo veiksmus.


Mikalojaus dienos dvasia

Mikalojaus diena – tai daugiau nei tik galimybė apsikeisti dovanomis; tai priminimas apie dosnumo ir užuojautos vertybes. Nesvarbu, ar dėl jaudulio paliekant batus staigmenoms, paradų reginiu ar šeimos susibūrimų šiluma, ši diena europiečių širdyse užima ypatingą vietą.

Švęsdama šventąjį Nikolajų Europa išlaiko gyvą palikimą žmogaus, kurio nesavanaudiški darbai ir toliau įkvepia gerumo ir džiaugsmo poelgiams visame pasaulyje.

Apsipirkti dabar

„punktualumas ir organizuotumas yra kertiniai efektyvumo akmenys“

Generalinis direktorius

Apsipirkti dabar

„Punktualumas ir stilius, kurių reikia kiekvienai moteriai“

Margaret

Apsipirkti dabar

"Suteikite savo išvaizdai unikalų stilių. Šalikas puikiai tinka dalykiniams, oficialiems ir kasdieniškesniems drabužiams."

Darenas Aukštasis

Apsipirkti dabar

„Jie suteikia stiliaus nepriklausomai nuo sezono“

Albinas Poperis

Neseniai žiūrėjote