Moters dienos šventės atsiradimo istorija
Moters diena arba Tarptautinė moters diena – kovo 8-ąją minima šventė, kuria siekiama paminėti moterų kovą už lygybę ir priminti apie jų socialinį, politinį ir ekonominį vaidmenį visuomenėje. Šios šventės istorija siekia XIX amžiaus pabaigą ir siejama su moterų kova už balsavimo teises ir lygybę.
1908 metais JAV buvo surengtas pirmasis mitingas, skirtas protestuoti prieš lyčių nelygybę ir reikalauti moterims teisės balsuoti. Po metų, 28 m. vasario 1909 d., Niujorke buvo surengta pirmoji Tarptautinė moters diena, kurią organizavo Amerikos socialdemokratų partija. Šiame mitinge moterims buvo suteikta teisė dirbti, mokytis ir balsuoti.
Vėlesniais metais įvairiose Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse buvo rengiamos tolimesnės manifestacijos ir mitingai, kuriuose buvo postuluojamos moterų teisės, primenamas jų vaidmuo visuomenėje. 1910 metais Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje buvo nuspręsta įkurti Tarptautinę moters dieną, kuri turėjo būti švenčiama kasmet kovo 8 d.
1917 metais Rusijoje Tarptautinė moters diena buvo minima kaip moterų streiko diena. Tą dieną moterys išėjo į Sankt Peterburgo gatves, reikalaudamos geresnių darbo sąlygų ir balsavimo teisių. Šis streikas prisidėjo prie Spalio revoliucijos protrūkio.
Po Antrojo pasaulinio karo Moters diena tapo valstybine švente daugelyje Rytų Europos šalių, o 1975 metais Jungtinės Tautos ją pripažino Tarptautine moters diena.
Šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė moters diena. Įvairiose šalyse organizuojamos demonstracijos, konferencijos, parodos ir kiti renginiai, primenantys moterims apie kovą už lygybę ir raginantys imtis tolesnių pokyčių, gerinančių moterų padėtį visuomenėje.
Verta pabrėžti, kad nepaisant pažangos kovojant už lygybę, daugelis moterų pasaulyje vis dar kovoja su diskriminacija, smurtu ir nevienodu požiūriu į darbą ar asmeniniame gyvenime. Būtent todėl Moters diena primena, kad kova už lygybę ir orų elgesį.
Peržiūrėkite mūsų gaminius moterims čia